تجربه‌ها

انتخابات یا تحریم انتخابات

گزارشی از تریبون آزاد دانشجویی دانشگاه قم با عنوان «انتخابات یا تحریم انتخابات» برگذار شده به تاریخ 29 بهمن

هدف اولیه از برگزاری تریبون آزاد ایجاد دغدغه در بین دانشجوها و افزایش توجه آنها به انتخاباتی بود که در روزهای آینده اتفاق می افتاد و از این طریق برای افزایش مشارکت در انتخابات حرکتی انجام داد.

در شروع تریبون دانشجوها مانند سال های قبل که معمولا حرفی برای بیان به صورت اعتراض و برای شنیده شدن بود نداشتند و کم کم برنامه گرم شد و بعد از گرم شدن هم تنها به اظهار نظر های ساده در قبال عقیده شخصی نسبت به شرکت در انتخابات سپری شد و تقریبا حرفی از اینکه کدام جناح سیاسی بهتر و اصلح تر است زده نشده ، مثل اینکه همه می دانستند در این انتخابات جناحی که اصلحیتش قابل قبول تر است کدام است و فقط بین این که دلیلی برای راضی کردن خود برای شرکت در انتخابات پیدا کنند و یا در این حرکت سیاسی سکوت کنند ، مردد بودند.

البته از عواملی که معمولا انتخابات ها را به عرصه ای برای جدل بین طرفداران جناح های مختلف تبدیل می کرده است ، بیان مشکلات و بدیهیات زندگی مردم از طرف هر جناح و اعلام تعهد از طرف آن جناح برای حل کردن آن مشکلات توسط خودشان است. که البته به نوعی از ضعف رسانه ها ، چه مردمی و چه دولتی در گفتمان سازی نسبت به مشکلات و رسیدن به راه حل های آنان ختم پی شود ، که در هر صورت در این دوره انتخابات از پرداختن به مشکلات از طرف دو جناح معمول سیاسی کشور صرف نظر شد. و شاید همین مطرح نشدن مشکلات و تبدیل شدن آن به صورت عقده باعث مقداری بی رغبتی نسبت به انقلاب بوده باشد.
و در نهایت و تقریبا با همین منوال کلی برنامه تریبون آزاد به پایان رسید و هرچند جریان خاصی را به همراه نیاورد ولی تا اندازه ای توانست جو کلی دانشگاه را از بی تفاوتی کامل نسبت به انتخابات درآورد.

مجری سعی میکرد که جهت خاصی ایجاد کنه ولی تقریبا هر کسی هر حرفی که می خواست رو میزد و مجری تاثیر خاصی نداشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا